En İyi İskandinavya Fiyordlar…
Ankara

Açıklama

LİNKA TURİZM
0312 347 8 725 / 0536 465 22 33
Facebook/linkaturizm – Instagram/linka_turizm

EN İYİ İSKANDİNAVYA DOĞU AVRUPA TURU

BULGARİSTAN SIRBİSTAN MACARİSTAN ÇEKYA ALMANYA DANİMARKA İSVEÇ NORVEÇ FİNLANDİYA ESTONYA LETONYA LİTVANYA POLONYA SLOVAKYA ROMANYA

 1. Gün akşam 20:00 Kozyatağı Carreforu Önü, 20:30 Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi, 21:00 İncirli Ömür Plaza, 21:30 Beylikdüzü Marmarapark AVM önünden hareket ile yola çıkıyoruz. Bulgaristan üzerinden yolculuğumuz Belgrad’a.
 2. Gün sabah şehre varıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda, Aziz Sava Katedrali, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.

 

 

 

 

Panoramik yürüyüş turumuz ardından Knez Mihailova caddesinde vereceğimiz serbest zamanda gezebilirsiniz. Ardından konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Geceleme Novisad veya Belgrad’da otelimizde.

 1. Gün sabah kahvaltı sonrası Orta Avrupa’ya doğru yol alıp büyüleyici bir şehir olan Budapeşte’ye geçiyoruz. Varış sonrası şehir turumuz başlıyor; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Geceleme Budapeşte’de olacaktır.
 2. Gün sabah kahvaltı sonra Çekya’ya geçiyoruz. Prag’a varışı takiben Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası kısa bir serbest zaman verip Almanya’ya geçeceğiz. Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi görülecek en önemli noktalardır. Bu eski demir perde şehrinde sosyalizm döneminden kalma sosyal konutlar da dikkat çekmektedir. Tur sonrası  otele yerleşme. Geceleme otelde.
 3. Gün sabah Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk. Zafer Anıtı, Tiergarten Parkı, Brandenburg Kapısı, Soykırım Anıtı, Check Point Charlie Kontrol Noktası, East Side Gallery Duvarı, Kudamm, Kadeve Alış Veriş Merkezi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Akşamüzeri konaklama yapacağımız liman kenti Rostock’a geçip otelimize yerleşiyoruz.
 4. Gün sabah erken saatte otelde alınan kahvaltı sonrası feribota binerek Baltık Denizi’nden Kopenhag’a geçiyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Kopenhag şehir turuna başlayacağız. Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezi sırasında garı, belediye binasını ve bulundukları meydanı; Hans Christian Andersen’in “Bülbül” masalını yazmasına ilham veren Tivoli Bahçeleri’ni; zamanında denizcilerin getirdikleri ürünleri şehre ulaştırmaları için açılan, şehrin en eski liman bölgesi Nyhavn Kanalı’nı; opera binasını; kıta Avrupa’sının en uzun yaya yolu olarak bilinen Stroget’i; Gephion Çeşmesini; Dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketlerinden biri olan MAERSK in merkez ofis binasını; on yedinci yüzyılda inşa edilen eski borsa binasını; hemen yanındaki, bugün parlementoya ev sahipliği yapan Christiansborg Sarayı’nı; spiral çan kulesiyle Vor Frelsers Kilisesi’ni; Şehir Tiyatro Binasını; ilk kez bölgenin ünlü biralarının üreticisinin oğlu Carl Jacobsen’in Andersen’in bir masalından etkilenerek 1909 yılında diktirdiği, geçen süreçte pek çok kez yenilenen küçük deniz kızı heykelini; Danimarka Kraliyet ailesinin halen yaşadığı Amalienborg Sarayı’nı ve Müzesi’ni; Ulusal kütüphane binasını ve bahçesini; şehrin köprülerini ve daha pek çok önemli yapıyı göreceğiz. Ardından Malmö’ye geçiyoruz. Varışımıza istinaden İsveç şehri Malmö’de panoramik bir gezi yaparak “Kral’ın Parkı” denilen mesire bölgesini; etrafını saran su dolu hendekleriyle masalsı bir görünüm sunan Malmö Kalesi’ni; tüm İskandinavya’nın en uzun binası sayılan “Turning Torso”yu (Dönen Gövde); on dördüncü yüzyıldan kalma Sankt Petri Kilisesi’ni; eski şehir merkezini ve “İyimser Orkestra” heykelini; küçük meydanı göreceğiz. geceleme otelimizde. 
 5. Gün sabah kahvaltı sonrası hareket ederek kuzeye doğru yol alıyoruz. Birkaç saat sonra Göteborg’dayız. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Göteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme için Oslo’ya geçerek otelimize yerleşiyoruz.
 6. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası şehir turumuz başlıyor; şehir gezimizde ünlü tiyatro yazarı Henrik İbsen’in, ressam Edvard Munch’un yürüdüğü yollarda, aynı temiz havayı soluyarak dolaşacağız. Limanın hemen kıyısında bulunan, on üçüncü yüzyılda inşa edilen Akershus Kalesi’ni; Oslo fiyortlarının sembolü olan berrak sudan yukarı doğru yükseliyormuş gibi duran, şehrin sosyal ve kültürel faaliyetlerinin merkezi olan Norveç Ulusal Opera ve Bale Salonu binasını; cıvıl cıvıl dokusuyla oldukça popüler bir cadde olan Karl Johans Gate’i; Oslo Katedrali’ni; Norveç Parlamentosu binasını; Kraliyet Sarayı’nı; Nobel Barış Ödülleri Merkezi’ni ve ülkenin tarihini anlatan görsellerle bezenen Oslo Belediye Binası’nı; Ulusal Kütüphaneyi, Oslo Universitesi ni ve sekreteryasını göreceğimiz panoramik şehir gezimizin ardından Bergen’e geçiyoruz. geceleme otelimizde.

 

 

 

 

 

 1. Gün kahvaltı sonrası; turumuz başlıyor.Vikinglerin şehri olarak bilinen Bergen 1070 yılında kurulmuş. Ünlü Balık ve Meyve Pazarı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Bergen Evleri (Hansa Evleri) göreceğimiz yerler arasındadır. Vagen Koyu'nda yer alan Hansa Evleri Unesco tarafından Dünya Kültürel Mirasları Listesine alınmıştır. Hansa Birliği, Almanların ticaretini güvence altına almak için kurulmuş bir birlik. Hansa Ticaret Birliğinde çalışan tüccarların yaşadığı evler olan bu Hansa Evleri, 3-4 katlı, dik çatılı ve rengarenktir. Ancak uzun yıllar yangınlar yaşayan Bergen'de artık binaların yapımında ahşap kullanımı yasaklanmıştır. Açık hava müzesi haline alan bu evler şehre ayrı bir hava vermektedir. Ardından Fiyord diyince akla gelen Flam’a geçiyoruz. bu inanılmaz manzarayı ve fiyordları izlemek için serbest zaman. Akşamüzeri konaklama yapacağımız Hamar’a geçip otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 2. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ederek Stockholm’e gideceğiz. Yol üzerinde ziyaret noktamız Karlstad; Karlstad, İsveç'in en uzun nehri Klarälven'in yine İsveç'in en büyük gölü olan Vänern Gölü'ne döküldüğü yerde kuruludur. Kent limanı Västerås'tan sonra İsveç'in en büyük ikinci göl limanıdır. Karlstad gezimiz sonrası başkent Stockholm’e geçerek otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 3. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tüm gün şehri gezeceğiz. Her yıl Nobel Ödülleri’nin verildiği şehirde törenin yapıldığı kırmızı belediye binasını; bir yanında Kraliyet Opera Salonu’nun diğer yanında İsveç Parlamentosu binasının bulunduğu, adını “Kuzeyin Aslanı” lakabıyla anılan Kral II. Gustav Adolf’tan alan meydanı; “Gamla Stan” olarak bilinen eski şehir merkezinde yer alan, 600 odası ve barındırdığı müzeleriyle dikkat çeken, İsveç hanedanının yaşadığı Kraliyet Sarayı’nı; hemen arkasındaki Stokholm Katedrali’ni ve Nobel Müzesi binasını; aynı bölgedeki kafeleri, hediyelik eşya dükkânlarını, sokak sanatçılarını; on üçüncü yüzyılın sonunda inşa edilen ve İsveç krallarının bedenlerinin gömülü olduğu Riddarholmen Kilisesi’ni; Jarntorget, yani “demir meydan” olarak bilinen, on beşinci yüzyılda demir başta olmak üzere bakır, gümüş, kürk, somon, tereyağı gibi ürünlerin ticareti yapılan, günümüzde kafelerin bulunduğu küçük meydanı, 2 km kadar uzanan şehrin trafiğe kapalı ana caddesi olan Drottninggatan ı, son derece prestijli bir noktaya konumlandırılmış olan Baş Konsolosluk Binamızı, şehrin gayrimenkul açısından en değerli sahil caddesi Strandvagen' i ve üzerindeki Nobel resepsiyonun kaldığı şık otelleri ve art neuveau binaları göreceğiz.Tur sonrası serbest zaman. Akşam belirtilen saatte buluşarak Finlandiya’ya geçmek için gemiyo biniyoruz. Geceleme (4 kişilik kamaralarda) gemide.
 4. Gün sabah varır varmaz feribottan inerek şehir turuna başlıyoruz. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Akşamüzeri buluşarak feribota binip Talinn’e geçiyoruz. geceleme otelimizde.
 5. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası turumuz başlıyor; En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiliyor. Şehir turunun bitiminde bir başka başkent Riga’ya geçiyoruz. Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zaman. Geceleme Kaunas'taki otelimizde.
 6. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Polonya’nın başkenti Varşova’ya yolculuk. Ortaçağ mimarisinin nadide örnekleriyle bezenen eski şehir merkeziyle başlayacak gezimizde Kraliyet Sarayı’nı;

 

 

 

 

 

şehrin simgesi olan Sigismund Sütunu’nu; hemen ilerisindeki Gotik köprüyü; Varşova ayaklanmasının liderlerinden Jan Kilinski’nin heykelini; Eczacılık Müzesi ve Varşova Müzesi binalarını; denizkızı heykelini; taş merdiven i; Kutsal Ruh Kilisesi’ni; şehrin giriş kapısı sayılan barbakanı; bilim tarihi kahramanlarından Marie Curie’nin yaşadığı ve günümüzde müze olan evi göreceğiz. tur sonrası geceleme otelimizde.

 1. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Polonya’nın bir başka güzel şehri Krakow’a geçiyoruz. yönetmen Roman Polanski’nin Piyanist filmine sahne olan şehirde panoramik tura çıkacağız. Papa II. Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği Kraków’da ilk olarak, UNESCO Dünya Kültürü Mirası Listesi’nde yer alan tarihi kent merkezini; Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II. Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır.  Gezimizden sonra konaklama yapacağımız Varat’a yolculuk. Yol üzerinde sizlere süprizimiz olacak. Geceleme otelimizde.
 2. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ederek Turda’ya geçiyoruz. Dünya’nın en güzel 22. Yeri seçilen ve Transilvanya’nın yükselen turizm değeri Salina Turda’ya gidiyoruz. Yüzlerce yıl hizmet verdikten sonra 1932’de kapatılmış bir tuz madeni olan Salina Turda 2. Dünya Savaşında’da sığınak olarak hizmet vermiştir. Bu büyüleyici madeni gezip konaklama yapacağımız Sibiu’ya geçiyoruz. Octoberfest’i ile ünlü şehir Orta Çağ’dan kalma gibi. Geceleme Bükreş’te otelimizde.
 3. Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rotamız Türkiye. Yol üzerinde Başkent Bükreş’i ziyaret ediyoruz. İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro Zafer Aniti, Zafer caddesi, Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarının görülmesi. 1917'de Galiçya cephesinde şehit düşen 535 Mehmetçiğin bulunduğu Türk Şehitliği ve Bükreş Camiini ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası akşam saatlerinde sizleri İstanbul’da aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz. Bir başka gezi de görüşmek üzere.

 

TUR ÜCRETİ 1699€

TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYATI 1999€

0-6 YAŞ 999€

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 14 gece oda kahvalt ı 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece feribotta konaklama (4 kişilik kamaralarda)
 • Tur süresince profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar (günde 1 defa 500ml su, 1 defa sıcak/soğuk ikram)
 • Gümrük geçişleri ve şehir vergileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Belirtilen dışında tüm öğünler
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • Schengen vize ücreti 150€
 • Müze ve ören yeri girişleri

TUR ÜCRETİ KİŞİ BAŞI 549€

TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYATIMIZ 619€

 

 

 

 

NAKİT, HAVALE VE EFT ÜCRETİ 499€ OLUP KREDİ KARTI ÖDEME BİLGİLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;

 

 

 

BONUS CARD

WORLD CARD

TUTAR

€ 1799,00

€ 1799,00

TEK ÇEKİM

€ 1899,00

€ 1899,00

2 TAKSİT

€ 1999,00

€ 1999,00

3 TAKSİT

€ 1999,00

€ 1999,00

 

Garanti Bankası TL

Ad Soyad / Ünvan: LİNKA TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ

IBAN: TR64 0006 2000 3570 0006 2931 81

Hesap:357 - 6293181 MECİDİYEKÖY MEYDAN

 

Garanti Bankası €

Ad Soyad / Ünvan: LİNKA TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ

IBAN             : TR51 0006 2000 3570 0009 0674 21

Hesap:357 - 9067421 MECİDİYEKÖY MEYDAN

Şartlar & Koşullar


Gün : 0 | Gece : 0


Ücretsiz Hizmetler


 • Cab Facilities
 • Local tax
 • Playground Nearby
 • Return Ferry Tickets
 • Bike equipment
 • Complimentary Breakfast
 • Local Guides/Maps
 • Collision Coverage
 • Transportation
 • Restaurant Nearby
 • Golf Nearby
 • Deluxe Coach
 • Central Air/Heat
 • Parking
 • Guides / Assistance
 • Live entertainment
 • Dinner
 • Cruise
 • Room service and meals
 • Professional tour escort
 • Beach Access
 • Roundtrip Hotel Transfers
 • Suitable for Children
 • Historic Area Nearby
 • Snowcat ride
 • Admission to park(s)
 • Driver
 • Diving Nearby
 • Service fee for tour guide
 • Air Conditioning
 • Internet Access
 • Hotel pickup and drop off
 • Amusement Park Nearby
 • Gratuities (optional)
 • Safety deposit boxes
 • Lunch
 • wheelchair
 • Jetski Tours Nearby
 • Shopping
 • Deck Furniture
 • Security System
 • State/National Park Nearby

Ücrete Tabi Hizmetler


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Insurance    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Return Airport Transfer    
 •     Any optional tours    
 •     Any airport arrival/departure tax    
 •     Alcoholic beverages    
Yorum yap... x

Lütfen aklınızda bulundurun : Yorum eklendikten sonra silinemez veya güncellenemez0 Değerlendirmeler


0 /10

Seç Tarih

Bu tur için Maksimum Yetişkin Sayısı Aşıldı
Kim Hayır. Fiyat

TL ₺0
Depozito TL ₺0